Przepisy z cukinii

Cukinia to warzywo zdecydowanie FIT! Cała dostarcza nam zaledwie 105 kcal! W związku z tym znajdziesz u mnie kilka dietetycznych przepisów na zdrowe dania z cukinią. Z uwagi na to, że nawet 95% tego warzywa stanowi woda, cukinia jest lekka i ma delikatny smak. Zawiera ona także błonnik, który reguluje pracę przewodu pokarmowego i sprzyja odchudzaniu!

Cukinia świetnie nadaje się do faszerowania lub jako dodatek do gulaszu czy potrawki. Zamrożona niestety traci swoją konsystencję. Ale właśnie wtedy można ją wykorzystać do przygotowania zupy krem!

Poniżej znajdziesz pomysły na zdrowe dania z cukinii. Jeśli masz apetyt na więcej, a już zwłaszcza na dania wegetariańskie, to zapraszam do odpowiedniej strony.

Smacznego!

Lekki krem (z cukinii) na sycący obiad (przepis)

Lekki krem (z cukinii) na sycący obiad Łatwe

Letnia propozycja na delikatne, świeże i sezonowe danie z samych warzyw! Krem z cukinii to propozycja zarówno dla smakoszy, jak i dla osób będących wiecznie na diecie!

Prosty sposób na … danie wegańskie (przepis)

Prosty sposób na … danie wegańskie Łatwe

Przepis dla początkujących wegan lub tych, którzy chcieliby nieco urozmaicić swój "mięsny" jadłospis! Bazuje na łatwo dostępnych składnikach, a także jest prosty i szybki w wykonaniu. Danie jest także naturalnie bezglutenowe :). Smacznego!