Witaj na moim blogu!

  

Cześć, mam na imię Kasia!
Cieszę się, że w końcu mogę Cię zaprosić do odwiedzenia mojej strony. Geneza jej powstania znajduje swoje miejsce w rzeczywistości, która otacza każdą z nas. Bardzo często słyszę z ust moich koleżanek lub pacjentek, że znowu są na diecie! Właściwie to ostatnio na diecie są wszyscy! Każda z nas chce i musi codziennie pięknie wyglądać! Żyjemy w społeczeństwie, w którym szczupła sylwetka jest sukcesem, do którego wiele z nas dąży, nie rozumiejąc, że nie jest to tylko kwestia wyglądu, ale także zdrowia.

Dla mnie, jako dietetyka, szczupła sylwetka jest to (zazwyczaj) rezultat wysiłku, jaki podejmuje mój pacjent lub pacjentka każdego dnia, np. wybierając odpowiednie dania podczas jedzenia na mieście czy rezygnując z wieczoru na kanapie na rzecz siłowni. Nie można tutaj także zapomnieć o tych osobach, które pomimo niezdrowej diety czy braku ćwiczeń nadal cieszą się zgrabną sylwetką. Nie zastanawiamy się jednak, jaki jest stan ich zdrowia i jak się czują, wchodząc po schodach. 🙁

Pamiętaj, wszystko jest do czasu i należy ze swojego potencjału korzystać, póki tylko można. Im wcześniej zamienisz swoje nawyki na ich zdrowszą wersję, tym łatwiej będzie Ci na stare lata 😉 Tak więc w swojej pracy, ale i w najbliższym otoczeniu zachęcam wszystkich do aktywności każdego dnia i stosowania pysznej (wiadomo 🙂 ), ale i zdrowej diety.

Wracając jeszcze do bloga, bo właściwie o nim dzisiaj chciałam napisać, mam nadzieję, że przepisy, które tutaj znajdziesz, będą dla Ciebie ciekawą inspiracją. Podczas ich tworzenia starałam się, aby można było je przyrządzić łatwo, ale i szybko. W końcu w dzisiejszych czasach nikt nie ma czasu. Ja też nie mam! Zaprezentuję Ci dania zarówno z mięsem, jak i w wersji wegetariańskiej/wegańskiej tak, aby stanowiły one pełnowartościowy posiłek. Mam nadzieję, że także osoby będące na diecie bez mleka i glutenu znajdą coś dla siebie. 🙂 Sama mam nietolerancję laktozy, więc często muszę zmieniać przepisy, tak aby je do siebie dopasować. Mam nadzieję, że będę mogła Cię w tej kwestii wyręczyć 🙂 .

W każdym tygodniu postaram się także dostarczyć Ci pewną porcję wiedzy, która mam nadzieję pomoże Ci zrozumieć te zawiłe dylematy dietetyczne pt. „co jest zdrowe a co nie”.

Aby pozostać na bieżąco, obserwuj mnie na facebooku, Instagramie i pintereście.

Kategorie: Bez kategorii